Facebook fan page

facebook

Archiv článků

Kdo je připojen

Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen

Vánoční koncert na zámečku

Přestože za okny nám nic nepřipomíná vládu paní Zimy , která je v našich zeměpisných šířkách spojena s kouzlem Vánoc, 13.prosince navečer na zámečku v Myštěvsi se podařilo pravou vánoční atmosféru (i bez sněhu a mrazu) vytvořit. Tímto výsledkem se mohli pyšnit 3 umělci - Věra Kavanová-Poláchová (soprán), Markéta Doubravská (harfa) a Jiří Horčička (klávesové nástroje).
V první části jsme si mohli vychutnat nevšední podání klasického sopránu v jednotlivých áriích - jak za doprovodu harfy, klavíru tak obou společně. Po tomto antrée následovaly vánoční koledy z celého světa - ty známé i méně známé, ale všechny v nezapomenutelném podání.
Po přestávce nám byly nabídnuty pravé hudební bonbónky - pokud se domníváte, že na harfu nelze zahrát flamenco, tak se mýlíte. Markéta Doubravská nám dokázala, že hudba je jen jedna... Jiří Horčička nám také dokázal svou virtuozitu v ovládání kláves, jejichž zvuk ve chvíli, kdy se může z hudebního doprovodu alespoň trochu vyvázat, nezapře jazz... A když k tomu Věra Kavanová-Poláchová "vystřihla" i známou árii Lauretty (věříme, že by i Giacomo Puccini uznale pokýval hlavou), bylo jasné, že se blíží konec tohoto vánočního koncertu. Ne zcela. Obecenstvo trojici vystupujících odměňovalo natolik bouřlivým potleskem, že na řadu přišlo několik přídavků. Takže nezbývá, než jim za tento nevšední hudební zážitek ještě jednou poděkovat, popřát klidné a šťastné Vánoce a šťastný nový rok 2016. A Vám všem ostatním, kteří jste tento článek dočetli až sem, přejeme totéž a v roce 2016 se v Myštěvsi těšíme "Nashledanou!" a "Hezkou hru!".

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

Generální partner                Partneři

 bpbohemia    happy  bohdanec    backbone
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Souhlasím Nesouhlasím