Facebook fan page

facebook

Archiv článků

Kdo je připojen

Právě přítomno: 19 hostů a žádný člen

Adventní koncert 2018

Hezké nedělní odpoledne, decentně zasněžená okolní příroda a teplota těsně pod nulou - atmosféra jako stvořená pro adventní koncert na zámečku v Myštěvsi, který proběhl 16.12.2018. A Věra Kavanová-Poláchová (soprán), Pavlína Drmlová (příčná flétna) a Jiří Horčička (klávesové nástroje) spolu s vnímavým publikem se mohli stát jeho hlavními protagonisty a navodit příjemnou atmosféru, tolik potřebnou v dnešní poněkud hektické přípravě na vánoční svátky. Pochopitelně, nejdříve muselo proběhnout přivítání a toho se se šarmem sobě vlastním zhostil prezident QPGCM Josef Rudolf.

Zahajeni Zahajeni Zahajeni

Potom se už na publikum začala valit síla melodie klasických autorů znásobená osobitým přednesem. Když k tomu zaznělo i průvodní slovo, jak jednotlivá díla vznikala a jaký měla osud, najednou začala mít lidský rozměr a stala se tak pro publikum přístupnější. Poté jsme mohli sledovat ukázky , jakým nástrojem je flétna a s jakou hudbou si v rukou slečny Pavlíny Drmlové umí poradit.
Po nezbytné přestávce pak následovala část, která nechala vyniknout jednotlivé protagonisty, soprán Věry Kavanové-Poláchové jemně rozvibroval lustr v myštěveském koncertním sálu, Jiří Horčička ukazoval, co vše klávesy v jeho rukou umí a slečna Pavlína Drmlová se se svou flétnou rovněž nenechala zahanbit.  Nesměla pochopitelně chybět ani árie Rusalky (všichni vzpomínali na letní koncert u rybníka). Pomalu se přiblížil konec koncertu a s ním zazněly i skladby zaměřené na Vánoce. Došlo i na vřelý potlesk a následoval i přídavek.
Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

Ale to ještě nebylo vše - následovala degustace vín, připravená panem Tomášem Čepkem ze společnosti VIAVINI. Hlavní roli přitom hrála vína z oblastí bývalého Rakousko-Uherska, jehož sté výročí rozpadu jsme nedávno oslavili...
Vino Vino

Venku se setmělo, park zámečku se ukázal v novém osvětlení a tím skončila i tato poslední akce v Myštěvsi 2018. Jejím protagonistům tímto děkujeme za krásný zážitek, Vám všem, kteří jste tyto řádky dočetli až sem, přejeme šťastné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2019. Nashledanou v Myštěvsi v roce 2019 !!!

 

 

 

Generální partner                Partneři

 bpbohemia    happy  bohdanec    backbone
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Souhlasím Nesouhlasím